Zdravá svačinka

10.10.2017 12:47

Zdravá svačinka – poznávání ovoce a zeleniny všemi smysly

29. 9. 2017 – na jeden z posledních zářijových dní, jsme si pro děti přichystaly zážitek v podobě výstavky ovoce a zeleniny, které v těchto dnech můžeme vidět na zahradách a polích. Téměř celé září si s dětmi povídáme o tom, co se v podzimních měsících děje s přírodou a světem kolem nás. Abychom dětem nově nabité vědomosti ještě více přiblížily, rozhodly jsme se uspořádat výstavku sezónního ovoce a zeleniny, spojenou s poznáváním těchto plodin, a to všemi smysly. Děti ochutnávaly, poznávaly podle čichu, hmatu i chutí. Samy si ovoce a zeleninu mohly nakrájet a také se učily vzájemnému respektu a kooperaci při nabídce a obsluze kamarádů. Prožitkovým učením získaly nové vědomosti, jako názvy různých druhů ovoce a zeleniny, kdy se sklízí, co je možné z těchto plodin získat či vyrobit, jak který druh voní, jakou má barvu a spoustu dalších zajímavých informací. Rády bychom tímto poděkovaly i paním kuchařkám za ovoce a zeleninu, které nám poskytly.

Bc. Zuzana Bastlová, učitelka MŠ