25.01.2017 19:07

Už jste někdy slyšeli o vánoční besídce v lednu? Ne? Opravdu nejde o aprílový žertík.

Před vánočními svátky ale bohužel většina dětí z mateřské školy onemocněla, a tak bylo vystoupení přesunuto na dobu, kdy budou účinkující opět zdraví a schopni ukázat svým nejbližším, co si pro ně na dobu adventní přichystali.

Nutno poznamenat, že nic neztratilo ze svého kouzla, protože dětem zářila očka stejně jako o Vánocích. A tak byli spokojeni všichni- děti, rodiče i paní učitelky.

Náhradní termín byl stanoven na čtvrtek 12. ledna. Děti byly od rána plné očekávání, těšily se na Ježíška s dárky a jen málokterému z nich se během poledního odpočinku podařilo usnout...

Ve tři hodiny odpoledne se sešli rodiče, prarodiče, tety a strýcové, herci se převlékli do kostýmů a mohlo se začít. Nejmladší účinkující ze třídy Pastelek vystoupili převlečeni za roztomilé sněhuláčky, starší Trpaslíci připomněli české Vánoce minulého století.

Po samotném představení nastal dlouho očekávaný okamžik- děti se „vrhly“ na dárečky přichystané pod vánočním stromkem. Za chvíli se ztrácely pod hromadou balicího papíru a podle radostného výskání bylo poznat, že dárky splnily jejich očekávání.

A aby prozatím pasivní diváci nezaháleli, dostali možnost si v rámci novoroční dílničky ušít ptáčka pro štěstí.

Odpoledne proběhlo v příjemné atmosféře ( bylo zajímavé pozorovat maminky usrkávající kávu a některé tatínky a dědečky snažící se mezi šitím a páráním po očku sledovat dítko a občas odběhnout od rozdělané práce a vytvořit snímek do rodinného alba) a všichni se rozešli s veselou náladou a hezkým pocitem.

Závěrečné poděkování patří těm, kteří přispěli mateřské škole na dárky pro děti – rodičům, obcím Břežany a Mackovice a Spolku rodičů Břežany, z.s..

Za děti děkujeme :-)  .

Hodaňová Zuzana, učitelka MŠ