Mikulášská nadílka

14.12.2014 15:03

Mikulášská nadílka

V pátek 5. prosince 2014 se deváťáci tradičně zhostili úkolu uspořádat pro celou školu Mikulášskou nadílku. Ráno jsme se sešli ve třídě, přichystali masky a vyrazili nejdříve do školky. Cestou jsme budili pozornost kolemjdoucích. Ve školce jsme navštívili obě třídy, děti Mikuláši přednesly krásné básničky, zazpívaly i zatancovaly. Některé slibovaly Mikuláši a čertům, že už nebudou zlobit paní učitelky.

Ze školky jsme pokračovali na budovu prvního stupně. Mikuláš měl nachystanou Knihu hříchů a v každé třídě se čerti pustili do hledání dětí na seznamu. Zlobivci byli postrašeni a slíbili, že se do příštího roku polepší. Z pekla se vykoupili písničkami a básničkami.

Na druhém stupni měli čerti opravdu hodně práce. Některé žáky dokonce chtěli odnést v pytli do pekla, ale Mikuláš s anděly se za hříšníky přimluvil.

Letošní Mikulášská nadílka se opět vydařila a můžeme se těšit na další ročník v podání budoucích deváťáků.

Mgr. Jana Buchtová

Mikulášská nadílka.pdf (5260788)