Halloween 2015

06.11.2015 12:04

HALLOWEEN

Dne 27. 10. 2015 se na naší škole konal Halloween, na který jsme se všichni těšili.

Sraz jsme s naší třídou měli v 8 hodin ve škole na druhém stupni, kde jsme se sešli, abychom vzali všechny věci, jelikož jsme Halloween jako deváťáci měli na starost.

Kolem půl deváté jsme se přesunuli dolů do tělocvičny, kde jsme nachystali 5 stanovišť, zapojili notebook s hudbou do repráků, vyzdobili tělocvičnu a převlékli se. Převlékání do masek za opačné pohlaví nás bavilo asi nejvíc, protože jsme se u toho všichni zabavili a hodně zasmáli. Kolem desáté hodiny do tělocvičny došel zbytek školy a mohlo se začít. Pustila se hudba a přitom začala promenáda masek, aby mohla porota vybrat tu nejlepší. Po promenádě se děti rozběhly na stanoviště a začaly plnit úkoly, aby od nás dostaly různé sladkosti. Halloween jsme zakončili diskotékou a obalováním učitelů do toaletního papíru - vyráběli jsme mumie.

Myslím si, že se nám Halloween povedl, protože byla super atmosféra a celý den proběhl bez hádek. :-)

Monika Suchánková

Halloween II

V úterý 27. října se konal ve škole Halloween a my jakožto devátá třída jsme jej pořádali. Sešli jsme se na 2. stupni naší ZŠ, nechali jsme paní učitelku zapsat do třídní knihy, sbalili jsme veškeré vybavení a vyrazili jsme chystat tělocvičnu.

Sešli jsme kopec a vešli do velké a prozatím prázdné tělocvičny, odložili jsme kostýmy a dali jsme se do lehké výzdoby. Roznosili jsme židle do čtverce kolem poloviny haly, a tak jsme utvořili taneční parket. Rozestavili jsme kužely na různé disciplíny, nachystali jsme brány a přivázali k tyčím dýně vyrobené z kartonu v předchozích hodinách výtvarky. Po nachystání se vyskytl menší problém se stereem - panu učiteli chyběl kabel propojující notebook s hlavním reproduktorem, Luďa si ale vzpomněl, že doma jeden má, a tak pro něj ještě zajel i s panem učitelem a reproduktory propojili.

Výzdoba a ozvučení byly již připraveny, teď už jen kostýmy. Paní učitelka Brateková společně s holkama si navlékly černé kalhoty a bílé košile, saka a kravaty, už jen namalovat knírky a kostýmy byly hotové. U kluků to však bylo o něco složitější. Nehledě na rvaní se do podprsenek, silonek a malých šatů, musely nás holky namalovat, učesat nám paruky a vycpat nám prsa :-) Když už jsme byli všichni v kostýmech, nasadili jsme kabelky, udělali pár fotek a pak už jsme jen čekali na ostatní děti.

Většina tříd dorazila, a tak jsme pustili písničky. Zpočátku se nikdo moc nezapojoval,  udělali jsme proto vláček a hned byl plný parket. Tancovalo se a zároveň se čekalo, až přijdou poslední opozdilci a my budeme moci vyhlásit začátek disciplín. Děti vyzkoušely slalom na koštěti, střelu na bránu, trefování otvorů v dýních, slalom na koštěti a malování poslepu. Blížilo se vyhlášení nejlepší masky a s ním i konec školního Halloweenu. I přes nelehké rozhodování porota nakonec vybrala Romana Beníčka, Jakuba Studénku a jako nejlepší ocenila Míšu Pavlíčkovou, která se umístila už podruhé, tentokrát s maskou mrtvé nevěsty.

Jak jsem slyšel, paní ředitelka byla nadšena stejně jako ostatní učitelé i děti, a proto i já tento den shledávám jako velmi úspěšný.

Martin Surovec, 9. třída