deti.mensa.cz - prostor určený nadaným dětem, jejich rodičům a učitelům. Jeho zřizovatelem a provozovatelem je MENSA ČR.

Vážení učitelé, vážení rodiče,

dovolujeme si upozornit Vás na aktivity jednak sdružení Intellectus, které i v letošním školním roce pořádá kroužky pro žáky ZŠ, jednak Centra pro talentovanou mládež, které otevírá online kurzy pro studenty od 12 let až po maturitu.

Z letošní nabídky kroužků Intellectus vybíráme (řazeno abecedně podle názvu):

Deskovky, logické hry a hlavolamy
Digitální grafika a umělecká kresba
Fotografická dílna
Grafika, 3D modelování a střih videa
Malý architekt
Malý badatel
Malý informatik
Malý programátor 1
Malý programátor 2
Malý přírodovědec
Robotika, elektronika a programování
Ruční práce
Kroužky se konají jak ve dvou Talentpointech Intellectus (Talentpoint Nedvědovo náměstí a Talentpoint Budějovická), tak v některých základních školách v Praze, Brně a některých dalších městech. Více se dozvíte na stránce Kroužky Intellectus pro žáky ZŠ ve školním roce 2018/2019.

V katalogu kurzů Centra pro talentovanou mládež najdete online kurzy v oblastech přírodních věd, angličtiny, matematiky, informatiky či humanitních oborů. Více se dozvíte na stránce CTM online kurzy pro studenty od 12 let až po maturitu.

Za vývojový tým webu deti.mensa.cz

Lenka Šnajdrová

šéfredaktorka webu