Zdravá svačinka na 1. stupni

02.12.2014 19:05

ZDRAVÁ SVAČINKA NA 1. STUPNI

V pátek 14. listopadu se na naší základní škole konal celodenní projekt Zdravá svačinka, který má dětem přiblížit zásady zdravého stravování a zdravého životního stylu. Tento ročník byl zaměřený na téma Ovoce a zelenina.

Žáci deváté třídy se letos rozhodli v rámci spolupráce s první třídou připravit program pro celý první stupeň. Deváťáci se rozdělili a připravili jedenáct stanovišť s různými úkoly. Děti pak po skupinkách obcházely jednotlivá stanoviště a za pomoci zábavných úkolů se seznamovaly s ovocem a zeleninou. Mohly si vyzkoušet poznávání různých druhů ovoce. Někteří tak prvně v životě viděli avokádo nebo kaki. V pracovním koutku společně se staršími kamarády vyráběly z ovoce sovičky a procvičily si znalosti o stolování.

V první třídě se četla pohádka O princezně na hrášku, na jiných stanovištích se psalo Ježíškovi o sportovní potřeby. Využili jsme také interaktivní tabuli a skládali puzzle. V přízemí budovy pak na děti čekaly pohybové aktivity. Při této příležitosti jsme žákům 1. až 3. třídy rozdali sportovní žákovské knížky, které jsme získali za účast v Sazka olympijském víceboji. Dětem se velmi líbila a věřím, že ve sportovních aktivitách budou pokračovat i doma.

 

Celý den jsme si náramně užili, v závěru dne jsme si i zazpívali a o něco zdravější jsme opět odcházeli domů.

Mgr. Jana Buchtová

 

Zdravá svačinka na 1. stupni.doc (3288576)

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková