Výuka ve spojené třídě? Žádný problém.

31.03.2016 08:15

Výuka ve spojené třídě? Žádný problém.

Ráda bych Vám, milým rodičům, představila výuku ve spojené třídě. Objevuje se tu spousta názorů, jak jsou spojené třídy složité, děti se nesoustředí na práci, navzájem se ruší. Nestihne se probrat dané učivo… ale opak je pravdou. Jelikož naše ZŠ se řídí školním vzdělávacím programem, který je uzpůsobený potřebám dítěte, je vyučování ve spojené třídě hračka. Podle učebnic nakladatelství ALTER, kde se učivo prolíná všemi ročníky, se objevují chvíle, kdy stejné téma mohou probírat oba dva ročníky. A to se nám také stalo v prvouce a přírodovědě. S dětmi jsme si společně rozdělili druhy ovoce do příslušných kategorií, druhů a typů. Můžete sami nahlédnout, jak se nám společná práce povedla…

                                                                                              Mgr. Stehlíková Zuzana

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková