Výlet do Prahy

22.09.2015 07:51

Školní výlet do Prahy

 

V sobotu 12.9 jsme s 1. stupněm ZŠ Troskotovice vyrazili na školní výlet do hlavního města Prahy.

Menší děti se šly s paní učitelkou Dovrtělovou podívat na výstavu věnovanou 50. výročí vysílaní dětského pořadu Večerníček. My starší jsme se vydali po památkách a krásách Prahy s paní učitelkou Bratekovou.

V ranních hodinách jsme vyjeli autobusem z Břežan směr Praha. Po příjezdu do Prahy jsme se rozdělili na dvě skupiny. Naše skupinka se tramvají dostala až k Pražskému hradu a Chrámu svatého Víta. V pravé poledne se zde konala výměna stráží a my jsme se rozhodli na tuto podívanou počkat. Někteří z nás si zkrátili čas focením se stráží nebo s rytířem, šaškem a králem. Z výměny stráží jsme ale bohužel moc neměli. Všude bylo moc lidí a pro výhled jsme se museli cpát přes dav.

Poté nás čekal sestup z Hradčan dolů ke Karlovu mostu, kde jsme strávili nejvíce času a tím si osvěžili hodiny dějepisu. Kolem Národního divadla, přes most Legií a pomníku obětem komunismu jsme měli namířeno na Petřín. Po příchodu k lanovým dráhám jsme zjistili, že je lanovka je z technických důvodů zavřená. Z nedostatku času jsme se nepokoušeli vyšlapat kopec vlastními silami. Kousek od pomníku obětem komunismu byl park u Sovových mlýnů, kde jsme si odpočinuli. Když jsme nabrali dech, vyrazili jsme na zastávku tramvají. Po cestě jsme se ještě zastavili u malostranské věže u Karlova mostu. Někteří z nás se rozhodli navštívit tuto věž a pokochat se výhledem na krásnou Prahu z výšky. Tramvaj nás poté odvezla k autobusu, kde jsme se potkali s druhou skupinkou a vyjeli jsme zpět domů. Výlet do Prahy byl krásný, určitě to není naposledy, co jsem stověžatou Prahu navštívila.

 

 

Zapsala: Kateřina Mojžišová, 8. třída

Praha článek (1).doc (3416064)

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková