Sportovní den

04.05.2015 07:44

SPORTOVNÍ DEN

 

Ve čtvrtek 30. dubna 2015 jsme pro žáky v tělocvičně a na hřišti uspořádali Sportovní den. Prvotní obavy z nepřízně počasí se rozplynuly a brzy všichni odkládali bundy a vesty. Nakonec se na nás pousmálo i sluníčko.

V osm hodin ráno žáci všech tříd nastoupili ke slavnostnímu zahájení a byli seznámeni s programem celého dne. Následovala rozcvička, aby se nám nikdo během sportovního zápolení nezranil. Všichni obdrželi lístky, do kterých jim učitelé zapisovali výsledky na jednotlivých stanovištích.

Bylo připraveno osm stanovišť, kde na žáky čekaly disciplíny Sazka olympijského víceboje. Mezi disciplínami byl např. postoj čápa, sprint na 60 m, zkrácené sedy – lehy, hod míčem. Žáci si tak mohli vtipným způsobem procvičit své tělo a zjistit, jaká je jejich vytrvalost, schopnost udržet rovnováhu, jakou mají sílu atd.

Většina žáků se snažila podat co nejlepší výkon, někteří se na stanoviště vraceli, aby si zkusili svůj výsledek ještě vylepšit. V deset hodin bylo na stanovištích odsportováno, děti odevzdaly lístky s výsledky a přesunuly se do tělocvičny. Před půl jedenáctou na žáky čekalo vystoupení skupiny mladíků, kteří nám představili Workout – posilování s vlastním vahou těla. Přidali se k nim i tři žáci naší školy – Michal Jedlička, Marcel Plch a Milan Rusek, kteří se účastní jejich tréninků. Vystoupení všechny přihlížející ohromilo a některé i možná nalákalo připojit se k tomuto kroužku.

Na závěr sportovního dne se již druhým rokem konal zápas výběru žáků proti učitelům v přehazované.  Diváci byli svědkem vyrovnaného boje, obětavých pádů na obou stranách a především dobré nálady, která ke sportu bezesporu patří.

Výsledky všech žáků budou zapsány a odeslány k vyhodnocení. Odměnou pro žáky, kteří absolvovali všech osm disciplín, bude sportovní vysvědčení, které obdrží v červnu. Na vysvědčení budou rady odborníků, na čem by ještě měli zapracovat, v čem naopak vynikají a který sport by pro ně byl nejvhodnější.

Děkujeme všem žákům za účast a skvělý přístup ke sportu. Věříme, že si celý den užili a my tak malou měrou přispěli k lepšímu pohledu na zdravý životní styl. Sportu zdar!

Mgr. Jana Buchtová

SPORTOVNÍ DEN.doc (45056)

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková