Spokojenost s naší PRIMA ŠKOLOU

24.10.2014 10:55
Váháte stále kam do školy? Třeba vám pomůže  rozhodnout článek jedné maminky, která totéž řešila v loňském roce. Prosím o přečtení a pak zvažte co je lepší pro vaše dítě- chodit do třídy,kde je 30 žáků nebo 10? Přeji příjemné počteníčko. Hezký víkend . Jana Surovcová
 
 
 SPOKOJENOST S NAŠÍ PRIMA ŠKOLOU
Chtěla bych napsat pár řádků o tom jak jsme spokojeni s naší místní školou v Břežanech.
Bohužel dnešní doba je taková,že lidé dají na řeči o tom, jak je škola špatná,že děti které z Břežanské školy vyjdou jsou dost pozadu a mají problém v dalším studiu,protože "nic neumí", aniž by se sami přesvědčili :-( 
Když dcera navštěvovala školku jako předškolák a nám nastal čas rozhodnout se kam do školy půjde,přiznám se ,že jsem taky váhala.Protože jsem se jako každý rodič na školu ptala ostatních,bohužel se ke mně dostávali většinou informace zrovna takové,které místní školu moc nevyzdvihovali. Přiznám se, že jsem tehdy také uvažovala nad tím,jestli dceru do takové školy dát. Dnes lituji, že jsem vůbec takovým řečem uvěřila. Rozhodující moment nastal, když ve školce domluvili setkání s paní ředitelkou a budoucí paní učitelkou dnešních prvňáčků. Když jsem slyšela paní ředitelku a poté i paní učitelku jak o škole povídají, seznamují nás se všemi aktivitami a činnostmi,které pro žáky připravují, se všemi úspěchy,které žáci mají hlavně díky tomu,jak se jim učitelé věnují, moje pochybnosti byly  rázem pryč. Bylo rozhodnuto. Po rozloučení se školkou dcera nastoupila do školy v Břežanech. 
Když nás paní učitelka Martinková přivítala první den ve třídě a informovala nás předběžně o akcích a plánech které naše děti čekají, byli jsme mile překvapeni.Stále se nám zdá neskutečné jak je dcera ve škole spokojená.Určitě si řeknete, že dítě v první třídě je snad spokojené každé,to asi ano,ale když vidím ostatní žáky z vyšších tříd nepřijde mi,že by školu navštěvovali s odporem.I to jak se učitelé chovají právě k žákům je radost vidět.Jak jsou ochotní,příjemní,milí.... Věřím, že nadšení nám a hlavně dceři zůstane nadále.
Když vidím jakým tempem se zvládají učit psát a počítat nestačím se divit.Paní učitelka Martinková je neskutečně milá,hodná,usměvavá osoba. K žákům má kamarádský přístup a ti ji za to mají moc rádi.Ale i ostatní učitelé jsou moc PRIMA. :-)
V nejbližší době čeká žáky spoustu určitě příjemných akcí.Třeba projektový den-UČÍME SE PRO ŽIVOT,DRAKIÁDA,DEN S MIMOŘÁDNÝMI UDÁLOSTMI,HELLOWEEN,DIVADLO a spoustu dalších bezva akcí.Břežanská škola také zahájí v listopadu spolupráci s MENSOU,což je organizace,která slouží k vyhledávání nadaných jedinců,kterým pak nabízí činnost vhodnou pro rozvoj jejich schopností. V zimě děti pojedou také na hory.Počet kroužků,které škola nabízí je také velký.Jsou zde na výběr jak výtvarné,hudební tak i sportovní.Měli jsme co dělat,aby jsme vybrali "pouze " tři :-) 
Líbí se mi,že od začátku přistupují učitelé k dětem jako k osobnosti,dětem se věnují individuálně,vyzdvihují jejich přednosti a pomáhají potlačit jejich negativa.Učí děti být kamarády a navzájem si pomáhat. 
Důkazem toho,že ze školy v Břežanech neodchází žáci kteří "nic neumí" je projekt,který na škole probíhá : UČÍME SE PRO ŽIVOT " Jde o akci, kdy se žákům představují úspěšní absolventi Břežanské školy a přibližují jim tak různá povolání. To je velký důkaz toho, že vědomosti, které získali na téhle škole mohou vést k úspěchu. 
Závěrem bych chtěla moc poděkovat paní učitelce Martinkové za její práci,trpělivost a ochotu jak k dětem tak k nám rodičům. 
A rodičům budoucích prvňáčků bych chtěla vzkázat,aby nedali na pomluvy, které se o téhle PRIMA škole šíří, aby při jakýchkoli pochybnostech školu osobně navštívili a přesvědčili se sami.Udělejte si svůj názor ! Věřím, že učitelé (a také děti) vás rádi přivítají a přesvědčí vás o tom,že jsou to opravdu jen pomluvy . 
:-)
Kuncová Marcela

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková