Školní ples

10.02.2016 10:15

Školní ples 2016

 

            Vše začalo, když se naše třída, letošním rokem devátá, koncem listopadu rozhodla uspořádat něco na naší škole zcela netradičního. Rozhodli jsme se uspořádat historicky první školní ples ZŠ a MŠ Břežany. Hned po tom, co jsme dostali schválení od Spolku rodičů i vedení školy, začali jsme pořádat taneční nácviky, chystat výzdobu, vytvářet pozvánky, videa a řešit ostatní organizační záležitosti.

            Náš čas nadešel. Od listopadu čas velmi rychle utekl, až jsme se 30. ledna 2016 kolem půl šesté večerní všichni sešli v již vyzdobené a na ples přichystané břežanské sportovní hale, všichni připraveni na generální zkoušku. Poté, co Luděk Bludský společně s Denisou Razákovou zkušebně přednesli předem nachystaný projev, nastoupili jsme si do nazkoušených rozestupů a čekali, až spustí hudba. Tanec jsme zahájili písní Echo od Jasona Walkera, po které následovala píseň A thousand years od Christiny Perri.

            Generální zkouška byla u konce a začali se scházet lidé jak z Břežan, tak z okolních vesnic. Rodiče se usadili k rezervovaným stolům a čekali, až se jejich synové oděni v černých kalhotách a bílých košilích s černými kravatami a dcery oblečené v půvabných plesových šatech s nádhernými účesy objeví na tanečním parketu. Když přišel čas, pronesli Luděk s Denčou opět svůj proslov, bohužel nadvakrát, kvůli závadám na technice. Poté jsme se už vydali na parket. Po dokončení polonézy jsme byli šerpováni třídní učitelkou Bratekovou ve spolupráci s paní ředitelkou, zatímco zněla písnička Down, taktéž od Jasona Walkera. Svoje vystoupení jsme opakovali okolo půl desáté, mezitím k tanci i poslechu hráli pan Jiří Diviš a jeho syn Michal.

            Řada přišla i na tombolu, hosté měli možnost vyhrát bezmála 300 cen, které jsme získali za podpory rodičů a sponzorů. Ty z veliké části tvořili břežanští podnikatelé. Vyhrát jste mohli dárkové koše, krmné směsi, elektrické spotřebiče, víno, poukazy a mnoho dalších věcných cen.

            Ples byl hodnocen úspěšně, kolem brzkých ranních hodin už se začalo sice trochu vylidňovat, ale samotný ples končil až kolem čtvrté hodiny ráno. Účast byla hojná. Byli jsme pochváleni z mnoha stran, ale nejvíce vděku a chvály si zaslouží královna plesu, paní učitelka Brateková, která do plesu vložila kvanta volného času a úsilí.

 

Zapsal: Martin Surovec, 9. třída

 

     

 

 

            V listopadu jsme se se třídou a naší paní učitelkou Jitkou Bratekovou rozhodli, že by nebyl špatný nápad uspořádat ples. Nikdo nebyl proti, a tak jsme se do toho pustili. Jako první rozhodnutí bylo, kdo bude s kým tancovat. Netrvalo to dlouho a páry byly domluveny. Další dny jsme začali plánovat sestavu pro polonézu. Vybrali jsme dvě nádherné písničky, na které jsme postupně vymýšleli kroky. Dívky si sehnaly nádherné šaty, kluci dokonalé košile a kravaty. Ples už se blížil, a tak jsme začali chystat i tombolu. V pátek před plesem jsme se sešli v tělocvičně, abychom nachystali stoly, židle, výzdobu, celý sál. Další den ráno jsme ještě do sálu přivezli tombolu.

            Najednou byla sobota a žáci naší třídy byli nastoupeni a připraveni na generální zkoušku. Ta se nám povedla podle našich představ.

            Když se sál začal naplňovat, přichystala jsem se s Luďkem na pódium přednést svůj proslov. Sice jsme čekali pár minut, než začaly fungovat mikrofony, ale i tak se nám projev povedl a diváci nás odměnili velkým potleskem.

            Přesně v 19 hodin jsme se všichni nastoupili a předvedli jsme naši polonézu. Diváci byli opravdu nadšení a naše tancování se jim neskutečně líbilo. Po skončení potlesku nám paní ředitelka s naší paní učitelkou třídní předaly absolventské šerpy. Také my jsme dali paní učitelce šerpu. Jako poděkování dostala i s paní ředitelkou ještě velkou květinu. V neposlední řadě dostala kytici i paní učitelka Gabriela Kůřilová za to, že nám se vším pomohla. Tanec jsme pak opakovali ještě v půl desáté.

            Na plese nám hrála skvělá kapela, zazněly písničky moderní i lidové. Všichni si perfektně zatancovali, z tomboly si odnesli cenné výhry, někteří vydrželi až do tří hodin do rána a užívali si.

            Myslím, že se nám ples opravdu perfektně povedl, diváci byli spokojení a moc jsme si to užili. Děkujeme naší paní učitelce třídní, že šla do toho obětavě s námi.

 

Zapsala: Denisa Razáková, 9. třída

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková