Rozsvěcení vánočního stromečku

01.12.2016 11:43

Rozsvěcení vánočního stromu

V páteční podvečer 25. listopadu jsme se sešli u obecního úřadu, abychom všichni společně zahájili advent. Paní starostka všechny přivítala úvodním slovem a pak už na pódium postupně přicházely skupinky vystupující se svým programem. Děti mateřské školy měly nacvičené krátké pásmo písniček, které doprovázely hudebními nástroji paní učitelky. Děti zpívaly o to urputněji, když viděly rozzářené obličeje rodičů, babiček, dědečků a svých nejbližších. Po sladké odměně za své vystoupení děti vystřídali na pódiu žáci prvního stupně se svým pásmem písní. Na klávesy hrála Tereza Smittalová, na flétnu doprovázeli Jiří Vávra, Daniela Suchánková a Vendula Gambasová. Dále následovalo hudební pásmo Připravujte cestu nacvičené dětmi z náboženství pod vedením sestry Františky. V neposlední řadě jsme se mohli zaposlouchat do líbezných písní Zámecké kapely. Součástí programu bylo slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, vypouštění balónků všemi zúčastněnými dětmi, bohatý prodej občerstvení, domácí zabíjačky, vánočních perníčků, svíček z včelího vosku a mnoho dalších produktů souvisejících s vánočním časem. 
Tento příjemně strávený večer pro mnohé z nás odstartoval čas úklidu, pečení, nakupování a přípravy na sváteční dny spojené s narozením Ježíše Krista. Čas, který všechny děti vnímají jako ten  nejočekávanější, nejkrásnější, nejradostnější, a z nás dospěláků tím nevědomky dělají tolerantnější a laskavější  bytosti. 

Gabriela Vašíčková, ZŘ

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková