Pro nebo proti?

28.10.2014 08:40

Pro nebo proti?

 

Chci se také přidat a napsat své tříleté zkušenosti s naší školou v Břežanech. V první třídě jsme byli jako rodiče spokojení, syn si oblíbil mladou paní učitelku a celkem učivo zvládal. Samozřejmě asi jako každý kluk, škola a každodenní povinnosti mu moc radosti nedělaly a nedělají dodnes. Do školy se těšil hlavně kvůli kamarádům. Zvrat k horšímu nastal na konci roku, kdy paní učitelka odešla na mateřskou a dostali novou paní učitelku. Pro prvňáčky i paní učitelku na poslední měsíc v roce dost těžký úkol, když už Vám prázdniny klepou na dveře.

V druhé třídě jsme se dověděli, že budou děti spojeni s prvňáčky. Z této zprávy není nadšený žádný rodič a myslím si ani učitel.  Je to náročné pro všechny strany a dle mého názoru by první třída neměla být „nikdy“ spojována s jinou třídou. Prvňáčci potřebují zvláštní přístup a zvyknout si na nové prostředí a nové povinnosti. Bohužel na našeho syna ve druhé třídě to mělo špatný dopad, proto jsme uvažovali o přestupu na jinou školu, kde je dětí víc a třídy nejsou spojené, kde děti slyší jen své učivo. Ale také jsme se rozhodovali, zda přestup na jinou školu, zvykání si na novou paní učitelku a nové kamarády, bude pro něj dobré? Představa, že bude mít syn od první třídy již třetí paní učitelku se nám opravdu nelíbila. Vám by se to zamlouvalo?

 Nakonec nás přesvědčil pohovor s novou paní učitelkou Stehlíkovou a paní učitelkou Martínkovou na konci roku a zůstali jsme. Přístup paní učitelky Stehlíkové a ochota věnovat se Adámkovi jinak, individuálně mě opravdu moc těší. Jsem ráda, že jsme se rozhodli zůstat. S nabídkou akcí a kroužků jsme letos moc spokojeni, po škole se děti mohou něčemu věnovat a ne se jen tak flákat po ulicích. Čím více zábavy pro děti, tím méně času na lumpárny. Syn hned doma hlásí, na co už se těší, kam pojedou na výlet, a abych si to zapsala do kalendáře a nezapomněla. A i v tom učení – mučení sleduji krok kupředu. Za to paní učitelce Stehlíkové moc děkuji, že nám pomáhá s přípravou a ochotně odpovídá na mé časté dotazy ohledně učiva.

Přeji našemu novému týmu učitelů, aby jim práce s našimi dětmi dělala radost, protože když budou spokojeni oni, budou spokojené i naše děti.

 

Blanka Gregrová

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková