Příjmací řízení na SŠ

02.11.2014 17:35

PŘÍJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY

 

Vážení rodiče,

Máte doma žáka 5., 7. nebo 9. třídy a uvažujete, že se bude hlásit na maturitní obor či víceleté gymnázium? V letošním školním roce dochází k pilotnímu ověřování jednotných přijímacích testů na střední školy u oborů s maturitní zkouškou. Do tohoto ověřování se nepřihlásily všechny školy. Jejich seznam bude k dispozici na stránkách www.jmskoly.cz, www.msmt.cz, www.cermat.cz. Jakmile budeme mít tento seznam k dispozici, rovněž jej zveřejníme na webových stránkách naší základní školy.

Pokud střední škola svůj obor přihlásila, bude žák konat 15. 4. 2015 konat přijímací testy z českého jazyka a matematiky. Ukázky testů najdete na stránkách www.cermat.cz, další budou zveřejněny v lednu.

Ze znojemských škol přihlášených do pilotního ověřování zatím víme o Gymnázium Moravský Krumlov (4-letý obor), Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo (všechny obory), Gymnázium, Střední ped. škola, Obchodní akademie Znojmo (všechny obory). Podrobnější informace budou školy zveřejňovat na svých webových stránkách do konce ledna 2015. Průběžně také sledujte informace na stránkách naší školy v záložce výchovného poradce.

S přípravou na jednotné přijímací testy žákům samozřejmě pomůžeme. Chci Vás ale informovat, že Gymnázium Moravský Krumlov nabízí přípravné kurzy, které začínají 18. listopadu a budou se konat jednou za 14 dní. Čas 14,30 je zatím orientační a může být upraven. Tyto kurzy bych doporučovala z důvodu, že střední školy jsou s Cermatem propojeny kvůli státním maturitám a mají lepší přístup ke vzorovým testům než my.

http://www.mkgym.cz/aktuality/pripravne-kurzy-k-prijimacimu-rizeni/

 

Jakékoliv dotazy ráda zodpovím na třídních schůzkách, emailem (buchtovaj@email.cz) nebo osobně v konzultačních hodinách.

 

Mgr. Jana Buchtová

Konzultační hodiny výchovného poradce:

 

Úterý           7:30 - 7:55

Úterý         11:30-12:30

Čtvrtek      12:30-13:00

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková