Olympiáda z ČJ

12.02.2016 09:26

Olympiáda z ČJ

 

            Stejně jako každý rok se i letos s našimi nejstaršími žáky účastníme již 42. ročníku Olympiády v českém jazyce, kterou pořádá MŠMT. I letos se nejlepší žáci 8. a 9. ročníku naší školy museli poprat se zapeklitými úkoly z oblasti mluvnice, skladby i slovotvorby. Úkoly byly vcelku obtížné, přesto se všichni snažili poradit si s nimi, jak nejlépe uměli. Nakonec žáky čekala také slohová práce na zajímavé téma Říká se: „Nežijeme, abychom jedli...“. Žáci se v ní většinou zamýšleli nad způsobem života dnešní společnosti, nad zdravou a nezdravou stravou, nedostatkem pohybu, nad stresem a shonem, který zažíváme každý den, a nad nemocemi, které tento způsob života přináší.

            Nejlepšími letošními řešiteli se stali Josef Vlček a Martin Surovec z 9. třídy, kteří se 8. února 2016 zúčastní okresního kola Olympiády ve Znojmě. Na dalších pomyslných příčkách se umístily Monika Suchánková z 9. třídy a Jana Juřeníková z 8. třídy.

            Vítězům gratulujeme a budeme držet pěsti v dalším kole!

 

zapsala Mgr. Jitka Brateková

 

 

            Okresní kolo Olympiády z českého jazyka proběhlo v pondělí 8. února 2016 ve Znojmě. Vyrazili jsme společně s Pepou Vlčkem a Martinem Surovcem, kteří vyhráli kolo školní a rozhodli se porovnat své znalosti z mateřského jazyka s téměř padesáti dalšími žáky 8. a 9. tříd základních škol ze Znojemska.

            V konečném hodnocení všech škol se naši borci umístili na předních příčkách! Martin na krásném sedmém místě, Pepa o deset míst za ním! Opravdu úctyhodné výkony ve srovnání s konkurencí… Kluci, blahopřejeme!

 

Zapsala Mgr. Jitka Brateková

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková