Ohlédnutí za koncem roku

06.01.2015 09:40

Vážení učitelé, vážení rodiče,

dovolujeme si zaslat Vám opět několik novinek z dění v Dětské Mense. Neradi bychom zahltili Vaši e-mailovou schránku, proto i tentokrát raději volíme formu stručných zpráv. Zaujme-li Vás některé z níže uvedených témat, pokračujte prosím kliknutím na příslušný odkaz, kde se dozvíte více.

  • V pondělí 1. prosince 2014 se v Míčovně Pražského hradu konalo celostátní finále již 7. ročníku Logické olympiády. Více se dozvíte v reportáži Zuzany Novotné, která je doplněna výběrem nejlepších fotografií z této události.
  • Na vzdělávání nadaných dětí se ve své prosincové reportáži zaměřilo Studio ČT24.
  • Nově jsme roztřídili archiv událostí. Můžete se podívat, co se v posledních několika letech dělo ve Vašem kraji v souvislosti s rozvíjením nadání - a třeba Vás tento přehled inspiruje k uspořádání podobné akce (nejen) pro děti.
  • Vzpomínáte si ještě na předešlé ročníky Logické olympiády? Připravili jsme pro Vás krátkou výpravu do historie této soutěže. Můžete si prohlédnout fotografie, přečíst reportáže a dojmy účastníků i pořadatelů všech dosavadních ročníků.
  • Nevíte, čím obdarovat své dítě za pololetní vysvědčení? Odměnou může být některý z hlavolamů. Přemýšlíte, čím děti zabavit během dlouhých zimních večerů? Nabízíme např. vzdělávací hru Kde leží Řáholec. Prohlédněte si celou nabídku na www.mensashop.cz. Každým nákupem v MensaShopu podporujete Mensu ČR.

Do nového roku Vám přejeme pevné zdraví a hodně úspěchů v osobním i pracovním životě.

Za vývojový tým webu deti.mensa.cz

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková