Novinky z Mensy Prosinec 2015

15.12.2015 09:33

Vážení učitelé, vážení rodiče,

dovolujeme si zaslat Vám opět několik novinek z dění v Dětské Mense. Neradi bychom zahltili Vaši e-mailovou schránku, proto i tentokrát raději volíme formu stručných zpráv. Zaujme-li Vás některé z níže uvedených témat, pokračujte prosím kliknutím na příslušný odkaz, kde se dozvíte více.

  • V pondělí 30. listopadu 2015 se v Míčovně Pražského hradu konalo celostátní finále Logické olympiády. Stručné shrnutí letošního ročníku soutěže (včetně odkazů na podrobnější reportáže) najdete v článku 8. ročník Logické olympiády. Soutěži se věnovala i Česká televize ve svém hlavním zpravodajském pořadu, s podtitulkem Olympiáda pro mimořádně nadané děti.
  • Regionální televizní stanice Praha TV natočila reportáž o Mensa gymnáziu - jediné škole v ČR, která se věnuje výhradně nadaným studentům a zohledňuje jejich specifické nároky.
  • Reportáž z letošního podzimního setkání členů a příznivců Dětské Mensy tentokrát sepsala paní Vřešťálová. Stále se ještě můžete přihlašovat na zimní setkání, které se uskuteční na Vysočině v lednu 2016 (během pololetních prázdnin). Bližší informace a on-line přihlášku najdete na http://deti.mensa.cz/index. php?pg=udalosti&aid=848.
  • Úspěchy či neúspěchy v matematice často přisuzujeme schopnosti logicky uvažovat. U lidí s vysokou inteligencí pak často očekáváme vysokou úroveň matematických schopností. Pro spoustu lidí je asi obtížné představit si inteligentního člověka, kterému činí obtíže i jednoduché počty. Více se dočtete v článku Chytří (ne)počtáři – nadaní s dyskalkulií.
  • Ze stránky http://casopis.mensa. cz (v pravém sloupci) si můžete stáhnout nové číslo časopisu Mensa. Dozvíte se v něm o pestré paletě mensovních aktivit při ohlédnutí za tím, co všechno dobrovolníci Mensy dokázali v roce 2015, a můžete si přečíst plány na rok 2016.
  • Nemáte ještě všechny vánoční dárky? Vyzkoušejte MensaShop.cz. Novinkou je např. hra Fantastické karty, kterou někteří z Vás měli možnost vyzkoušet si na finále Logické olympiády. Doplnili jsme také nabídku knih. Prohlédněte si celou nabídku na www.mensashop.cz. Každým nákupem v MensaShopu podporujete Mensu ČR.

Přejeme Vám klidné prožití nadcházejících vánočních svátků.

Za vývojový tým webu deti.mensa.cz

vedení školy

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková