Mladý Demosthénes

31.03.2016 08:05

Mladý Démosthénes

 

            Čtvrtek 18. března 2016 patřil na naší základní škole komunikativní soutěži Mladý Démosthenés. Žáci 2. stupně měli za úkol připravit si dvouminutové povídání na libovolné téma a přednést ho porotě i spolužákům. Po třídních kolech soutěže byli vybráni nejlepší žáci, kteří se poté ve školním kole utkali o věcné ceny.

            Témata projevů byla opravdu zajímavá a různorodá. V mladší kategorii (6. a 7. třída) nás Eliška Marešová například seznámila se svým plánem na letošní letní prázdniny, Vanesa Rističová povykládala o zimě a zimních radovánkách a Iveta Koštířová o svém oblíbeném filmu. Na pomyslné stupně vítězů se nakonec postavili: na 3. místo Filip Cihlář ze 7. třídy, který mluvil o svém oblíbeném sportovci Messim, na 2. místo Vanessa Fuchsová rovněž ze 7. třídy, která zavzpomínala na loňský jazykový pobyt ve Vídni. První příčku obsadila Tereza Kutláková ze 6. třídy s tématem „Vánoce“.

            I starší žáci (8. a 9. třída) volili sobě blízká témata. Andrea Zeleňáková popisovala, jaké to je mít v rodině puberťáka, Denisa Razáková mluvila o svém oblíbeném florbalovém kroužku a zimním turnaji dívek ve Znojmě, Monika Suchánková svým tématem zdůraznila, jak významnou roli má v životě člověka přátelství, Šárka Bublíková se rozpovídala o potřebě zdravého sebevědomí. 3. místo nakonec obsadila Viktorie Švancarová z 8. třídy, která mluvila o lidském životě, o tom, jak rosteme a čeho bychom si v dospělosti měli vážit. Na 2. příčce se umístil Pepa Vlček z 9. třídy, který se svým tématem vrátil do hodin dějepisu a připomněl slavnou bitvu u Slavkova. První místo však naprosto suverénně obsadila Jana Juřeníková z 8. třídy s tématem „Nežijeme, místo toho se nahráváme“. Jana se dotkla velmi aktuálního tématu, když mluvila o tom, jak dnešní mladá generace žije prostřednictvím různých sociálních sítí. Její přednes byl téměř profesionální, trému na sobě nedala znát a porotě předvedla, že si první příčku opravdu zaslouží.

Za odbornou porotu zapsala: Mgr. Jitka Brateková  

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková