Konverzační soutěž v AJ

28.10.2016 08:59

2. ročník meziškolní Konverzační soutěže v anglickém jazyce

 

Dne 20. října se konal 2. ročník meziškolní Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Tento rok jsme se rozhodli rozšířit řady spolupracujících škol a na soutěž pozvali základní školy z Hrušovan, Hevlína, Šanova a Želetic.

Žáci mohli soutěžit ve dvou kategoriích, a to 6. - 7. třída a 8. - 9. třída. Každá škola mohla vyslat nejvíce 3 žáky za každou kategorii, aby se utkali o místa na stupních vítězů. Celkem se zúčastnilo kolem 20 soutěžících.

Téma soutěže pro tento školní rok bylo My family. Soutěžící začali poslechem, který předcházel krátkému testu. Po otestování žáků jsme se vrhli na ústní část soutěže, kdy žáci mohli předvést své komunikační dovednosti při rozhovoru s porotci, kteří byli zástupci účastnících se základních škol.

V porotě zasedla jako předseda komise Lenka Čermáková, dále pan ředitel Základní školy Želetice Mgr. Rostislav Rucki, paní učitelka ze Základní školy Hrušovany n. J. Petra Smetanová a paní učitelka ze Základní školy Šanov Mgr. Kubovčíková Kateřina.

Po ukončení ústní části jsme na základě bodování vybrali vítěze tohoto ročníku soutěže.

V kategorii 6. a 7. třída jednoznačně vyhrála ZŠ Želetice, kdy se na 1. až 3. místě umístili žáci jejich základní školy:

1. místo               Josef Najmon

2. místo               Kateřina Vančurová

3. místo               Eliška Dolíhalová

 

V kategorii 8. a 9. třída byly síly vyrovnané a na místech vítězů se umístili:

1. místo               Michaela Seďová

2. místo               Adéla Raputová

3. místo               Iveta Mahdalová

 

Žáci naší školy také statečně bojovali o umístění a nakonec obsadili krásné 4. místo v obou kategoriích.  Dominik Piálek, žák 6. třídy, se umístil na 4. místě v mladších a Kateřina Mojžišová se umístila na 4. místě v kategorii starších.

Doufáme, že tohle byl začátek dlouholeté spolupráce se zmíněnými základními školami a naši žáci tak budou moct měřit síly s jejich žáky i v dalších letech a nejen v anglickém jazyce.

Všem moc děkujeme za účast a těšíme se na příští rok.

Lenka Čermáková

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková