Koncert Katky Málkové

15.07.2015 13:19

KONCERT V BŘEŽANSKÉ ŠKOLE

                  Když otevřeme internet, televizi nebo podobné médium, hrne se na nás spousta hudby. Noví zpěváci obsazují se svými hity první příčky žebříčků hitparád, všude je slyšet množství všelijakých hudebních stylů, nové hudební skupiny vyskakují na hudební nebe jako houby po dešti. Děti mají hudbu rády, aspoň tu populární. Seznámit je také s hudbou klasickou si dala za cíl dvojice mladých umělců z Prahy – houslista Alex Aslamov a klavíristka a varhanice Katka Málková, kteří do naší školy přijeli v pátek 19.6.2015 v dopoledních hodinách a odehráli více než dvě hodiny hudebních ukázek.

               V programu pro první stupeň si připravili průřez klasickou hudbou napříč staletími, vybrali melodie a skladby známé, které se dobře poslouchají a posluchačům se líbí. Děti seděly, ani nedutaly a poslouchaly. Že se jim vystoupení moc líbilo, dokládá fakt, že si  téměř všichni řekli o autogram – někteří na papír, na ruku, na tričko i jinam.

               Pro druhý stupeň ZŠ si umělci připravili průřez moderní populární hudbou. Alex Aslamov nezapřel, že je hudba jeho koníčkem, ba dokonce vášní. S nadšením a mnoha ukázkami povídal o hudbě 20. a 21. století, o jejích kořenech, interpretech, vlivech na jiné hudební styly.  Koncert byl zakončen prohlídkou vybavení, které si mohli žáci - i někteří učitelé neodolali  - vyzkoušet. Pan Aslamov jim vysvětloval, jak co funguje, jak se hudba tvoří. Pořady byly velmi zajímavé, poučné a zábavné. Děkujeme umělcům za příjemný zážitek.

Mgr. Jitka Čermáková

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková