Jazykově-vzdělávací pobyt ve Vídni

14.12.2015 11:13

 

            V pondělí 23. listopadu 2015 jeli vybraní žáci naší školy na jazykový pobyt do Vídně v Rakousku. Z Břežan jsme odjeli brzy ráno a kolem jedenácté hodiny dorazili k našemu hostelu. Vybalili jsme si věci a šli jsme si koupit lístky na metro. Poté jsme se šli podívat na dvě vyučovací hodiny do školy a také prozkoumat okolí. Po výborné večeři jsme se vrátili do hostelu.

            Další dny jsme chodili po obchodech a nakupovali suvenýry. Podívali jsme se také do muzeí. Navštívili jsme muzeum lidových umění Albertina, muzeum zbraní z druhé světové války a přírodovědné muzeum. Jídlo bylo velice dobré - samé vybrané lahůdky. Poznali jsme zde i plno nových přátel, kteří byli zejména z Bosny a Hercegoviny. Poslední den jsme navštívili zábavní park Prátr.

            Domů jsme odjížděli ihned po tom, co nám skončila škola. Kdybych měl možnost jet na stejný pobyt ještě jednou, určitě bych jel!

 

zapsal: Josef Vlček, 9. třída

 

 

            Děti z naší školy, které byly vybrány za aktivitu v hodinách, chování a prospěch, se zúčastnily týdenního jazykového pobytu ve Vídni. Spolu s panem učitelem Růžičkou jsme vyrazili 23. listopadu v dopoledních hodinách. Za necelé dvě hodiny jsme dojeli do hlavního města Rakouska, pan řidič nám ještě udělal okružní jízdu kolem stěžejních vídeňských památek, poté jsme se jeli ubytovat do krásného Vienna City Hostelu. Hned potom jsme vyrazili do města, koupili jsme si jízdenky na metro, prošli jsme se po městě a odpoledne šli do školy. Naše paní učitelka byla velmi milá, přátelská a hlavně vtipná, jmenovala se Deborah. Po škole jsme se šli navečeřet. Veškeré jídlo bylo velmi chutné.

            Ráno jsme se vždy nasnídali, vydali se do města na procházku, prohlédnout si památky a také na nákupy. Odpoledne na nás čekala škola. Navštívili jsme zajímavou výstavu krásného vídeňského muzea umění Albertina, po škole také nádherné vánoční trhy a po nich i přírodovědné muzeum. Poslední den jsme se vypravili do Prátru, opravdu nádherného místa ve Vídni. Měli jsme tam čas pořádně se porozhlédnout. Po dokonalé prohlídce jsme pospíchali na oběd a pak naposledy do školy. Během výuky jsme naší paní učitelce předali dárek, který jsme jí koupili v Prátru. Byla z něj nadšená! I ona nám dala malý dárek - čokoládu a marcipánového kominíčka pro štěstí. Poté, co jsme dostali certifikáty, jsme se s paní učitelkou rozloučili a vyrazili domů.

            Všichni jsme se samozřejmě už těšili. Když jsme dorazili do Břežan, rozloučili jsme se s panem učitelem a s rodiči odešli domů. Výlet se nám všem moc líbil, předvánoční Vídeň byla překrásná a vlastně celé jsme si to užili.

 

zapsala: Denisa Razáková, 9. třída

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková