Jazykově-vzdělávací pobyt v Anglii

14.12.2015 11:12

 

            Dne 21. listopadu 2015 jsme se s paní učitelkou Bratekovou a Čermákovou vypravili na jazykový pobyt do Velké Británie. Společně s námi jela ještě Základní škola Želetice.

            Kolem 17:45 jsme autobusem vyjeli směr Želetice, odkud jsme vyrazili do Znojma pro naši průvodkyni, paní Vančurovou. Ze Znojma jsme jeli směrem na Plzeň, přes Rozvadov a Frankfurt, napříč Německem, po kterém nás čekalo už jen Holandsko, Belgie a nakonec přístav Callais ve Francii. V přístavu jsme prošli pasovou kontrolou a objevili nesrozumitelnou angličtinu s francouzským přízvukem. Do Francie jsme jeli celkově 18 hodin s asi patnáctiminutovými přestávkami po čtyřech hodinách. Pak nás čekala ještě téměř dvouhodinová cesta na trajektu. První pohyby na nahýbající se obří lodi nebyly pro nikoho dvakrát výhrou, ale zvládli jsme to obstojně a bez potřeby pytlíků na zvracení :-)

            Naše první zastávka při cestě z Doveru byla ve městě Hastings. Prošli jsme město, podívali se k moři a vydali se do našich nových, předem určených rodin zabydlených ve městě Worthing. Myslím, že většina z nás se v daných rodinách domluvila vcelku v pohodě. Druhý den k ránu jsme poprvé vyrazili do školy, kterou jsme navštěvovali i následující dva dny. Naším třídním učitelem byl Dave, ten i v hodinách překypoval humorem.

            Každý den po škole jsme navštěvovali národní památky jako Sea life v Brightonu, loděnici a přístav města Portsmouth a poslední dva dny jsme se zabydleli v Londýně. Viděli jsme spoustu památek, některé pouze z autobusu, některé po několikahodinovém průšlapu městem i osobně. Po návštěvě největší londýnské atrakce London Eye jsme vyrazili domů.

 

zapsal: Martin Surovec, 9. třída

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková