Jak nejlépe pečovat o své zoubky

27.04.2015 11:17

Jak nejlépe pečovat o své zoubky?

I v letošním školním roce se 1. třída přihlásila do preventivního programu Zdravé zuby, který pořádá DM drogerie. Prvňáci se seznámili s problematikou zubního kazu a naučili se jak správně pečovat o své zuby.

V preventivním programu se nejprve  dozvěděli, jak vzniká zubní kaz, pak shlédli výukové CD se zábavně-vzdělávacím filmem "Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek". Osvojili si správnou péči o zuby, správnou techniku čištění na maketě umělého chrupu a uvědomili si důležitost preventivní zubní prohlídky. Žáci vyplnili pracovní listy. Své znalosti si také ověřili na interaktivní tabuli. Za odměnu obdrželi dárečky - preventivní taštičky a samolepky. Samolepku si mohou děti doma nalepit v koupelně, aby měly správný postup čištění zoubků stále před očima. Za odměnu dostali balíček od DM drogerie se zubní pastou, kartáčkem, žvýkačkami, a dokonce i přesýpacími hodinami, aby věděli jak dlouho si čistit zoubky. Hodina se všem dětem líbila. Největší radost měli žáci z dárečků, které jistě přispějí k lepší péči o zoubky.

Mgr. Lucie Martinková

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková