Jak jsme sportovali...

03.02.2015 10:17

JAK JSME SPORTOVALI

aneb výsledky Sazka olympijského víceboje za 1. pololetí

 

Na začátku školního roku jsme Vás informovali, že se naše základní škola přihlásila do Sazka olympijského víceboje konaného pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Žáci na hodině tělesné výchovy plnili úkoly, které měly prověřit jejich sílu, výbušnost, rychlost, vytrvalost a koordinaci. Soutěžili jsme v netradičních disciplínách, např. postoj čápa, trojskok z místa, hod basketbalovým míčem, ale také i v disciplínách tradičních, např. běh na 1 000m na 2. stupni a 500 m na 1. stupni.

Žáci, kteří splnili šest disciplín, byli započítáni do hodnocení celé školy. Jsme rádi, že se nám podařilo do olympijského víceboje zapojit 68% všech žáků. Bohužel jsme nepatřili mezi školy, které navštíví známi sportovci, ale je pro nás velkou výzvou do druhého pololetí účast žáků na soutěži zvýšit, abychom se i my dočkali Tomáše Vernera nebo Vavřince Hradílka.

Překvapením pro žáky, kteří splnili osm disciplín, bylo pololetní sportovní vysvědčení. V tomto krásně barevném vysvědčení odborníci zhodnotili jejich výkony a porovnali je s celostátními výsledky. Žákům pak doporučili, na jakých stránkách své fyzické zdatnosti mají zapracovat a také jim nabídli několik různých cviků, jak své schopnosti a dovednosti vylepšit. Více informací na http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/sportovni-vysvedceni/k-cemu-slouzi-sportovni-vysvedceni-a-jak-funguje/

Výsledky jednotlivých žáků byly zhodnoceny i v rámci celé třídy. Učitelé tělesné výchovy tak mají lepší přehled o fyzické kondici žáků a mohou usměrnit náplň jednotlivých hodin, aby žáci své schopnosti mohli rozvíjet.

Žákům se vysvědčení velmi líbilo a již nyní se těší na plnění úkolů v druhém pololetí. I v druhém pololetí totiž mohou za splnění všech disciplín získat sportovní vysvědčení, kde budou jejich výkony porovnány s prvním pololetím.

Mgr. Jana Buchtová

 

JAK JSME SPORTOVALI.doc (579584)

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková