II. školní ples

19.02.2017 11:36

ŠKOLNÍ PLES 2017

 

          Dne 4.2. 2017 se konal II. školní ples Základní školy Břežany, který jsme pořádali my, žáci 9. ročníku. Tento den byl pro nás jako taková akce na rozloučenou s naší „základkou“. Všichni jsme si den velice užili, i když byl pro mnohé velmi stresově náročný.

          Všechno to začalo sobotním ránem dne „D“, kdy jsme šli nazdobit sál na veliký večer a přichystat občerstvení, aby vše bylo, jak má být. A byl čas jít se domů připravit a děvčata také „načančat“.

          Ples byl zahájen proslovem, který přednesli žáci z IX. třídy. Hned po proslovu přišla řada na polonézu, které jsme se všichni báli, ale nakonec dopadla výborně. Dívky vypadaly v bílých šatech jako princezny z pohádky o Popelce, kluci v černých kalhotách, bílé košili a s červeným motýlkem pod krkem jako stateční rytíři.  Poté následovalo šerpování absolventů. Na řadu přišel první valčík tanečníků s jejich rodiči. Všichni měli trému, ale statečně jsme se s kroky poprali. Přišel čas na tombolu, která proběhla trochu chaoticky, ale jinak v pořádku. O půlnoci  jsme nastoupili na polonézu podruhé a vše dopadlo na jedničku. Dobrým nápadem byl i fotokoutek v předsálí, z něhož máme spoustu fotek, které nám tento den budou navždy připomínat.

K tanci nám hrála skvělá kapela DANTESO, o občerstvení se výborně staral Spolek rodičů Břežany.

          Večer byl ten nejlepší, který jsme si mohli přát, dobře jsme si zatancovali, dokonce i zazpívali a prostě si ho užili, všichni do jednoho.

Děkujeme všem sponzorů, kteří nám přispěli do tomboly, učitelům a Spolku rodičů Břežany, kteří nám s organizací plesu pomáhali.

Zapsala: Jana Juřeníková, 9.roč.

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková