I. stupeň - Škola v přírodě

31.03.2016 08:14

PRIMA škola v přírodě

Jako každý rok, tak i letos jsme s dětmi navštívili školu v přírodě. Jeli jsme v termínu od 15. 3. do 18. 3. 2016. Tentokrát jsme ale změnili místo konání, a to na penzion U Šikulů v Bolešíně. Bylo tu nádherně, počasí se nám také vydařilo. Navštívená modrotisková dílna byla neobyčejným zážitkem. Zde si děti nakoupili spoustu dárečků pro rodiče a své sourozence. Zbylé korunky si děti vyměnily za dárečky hned druhý den, kdy jsme vyjeli na hrad Svojanov. Těšíme se na příští rok, kdy máme s panem Šikulou domluvený termín v červnu J

Samozřejmě děti neunikly i chvíli, kdy jsme se věnovali na plno učivu. Večerní program byl věnovaný našim milým dětem, kdy se proměnily ve spisovatele. Však se jim příběhy náramně povedly…

                                                                                                                                             Mgr. Stehlíková Zuzana

Byla jedna chata a vedle ní byl krásný bazén. V chatě bydlel malý kluk. Najednou k němu přišel malý zajíček s hezkou zlatou vestou. Zajíček pozval chlapce do říše snů. Tam uviděl veliký hrad, před hradem byly stromy a na stromech vločky. Potom šli cestou ke hradu. V hradu našli truhlu plnou pokladu a zajíček chlapci nabídl, aby si zlato vzal. Ten se ale najednou probudil a ten sen odvál vítr. (Adam G., Michal K., Jirka Š., Manfred S., Sam G.)

Zimní týden.

Dámy a pánové, chtěla bych vám povídat můj příběh. Zavedu vás do říše snů. Zrovna teď, v tom příběhu, je zima a padají vločky. Děti stavějí sněhuláky, koulují se, sáňkují a bobují. Na zamrzlém rybníku mají žáčci tělocvik s paní učitelkou. Stromy jsou tu opadavé, chat je tady moc a moc. V lese běhají zajíci a fouká studený vítr. Novákovi si balí kufry a různé potřeby, jedou na zimní cestu do Bolešína. Blízko této vesnice je opuštěný hrad. Ten také navštíví, ale až po té, co se zajdou podívat do muzea. Pozor, ale v zimě se nekoupejte v bazénu, je to velmi nebezpečné, můžete umrznout!!! (Gabriela N., Kateřina Š., Marcela K., Ela Š.)                                           

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková