Burza středních škol

14.12.2015 11:11

 

      Jako každý rok i v tomto období nastává čas, kdy naši nejstarší žáci rozhodují o své budoucnosti a vybírají střední školy či učiliště, která je připraví na jejich budoucí povolání. Aby to jejich rozhodování bylo o něco snazší, navštívili jsme společně burzu středních škol, která se konala 6. listopadu 2015 na SOŠ a SOU Dvořákova ve Znojmě.

      Sjeli se sem zástupci všech znojemských škol a učilišť i některé školy z jiných měst, např. z Brna, Vyškova, Cvrčovic, Strážnice, Blanska nebo Boskovic. Žáci měli možnost zjistit bližší informace o oborech, které je zajímaly, zeptat se současných studentů i pedagogů daných škol na podrobnosti týkající se studia i praxe, podívat se na výrobky, které studenti jednotlivých oborů vyrábějí v rámci oborové praxe, vyzkoušet přijímací zkoušky a různé testy nanečisto. S sebou si odnesli spoustu informačních letáků a brožurek, které jim, doufejme, pomůže tento nelehký úkol zvládnout.

      Další podobnou akcí, které se se žáky zúčasntíme 17. prosince 2015, je prezentace oborů SOU a SOŠ SČMSD Přímětická, Znojmo, s. r. o., která nese název „Řemeslo má budoucnost“.

 

Zapsala: Mgr. Jitka Brateková

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková