Beseda v klubu pro nadané děti

02.12.2014 19:06

 

deti.mensa.cz

MENSA ČR: PRO NADANÉ DĚTI


 

Klub pro nadané děti při ZŠ Břežany

Rádi bychom Vás informovali o poutavé besedě MVDr. Elišky Vránové, naší absolventky, která nás navštívila ve škole, aby naše žáky seznámila se studiem na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně a nynějším výkonu svého povolání. Mimo jiné nám objasnila, že studium trvá 6 let a skládá se z 91 zkoušek. Ukázala nám některé knihy, které musela zvládnout prostudovat a potom o nich hovořit a diskutovat. Vysvětlila nám některé pojmy jako anatomie, fonendoskop, stetoskop a další. Pomocí fotografií jsme se podívali do přednáškových poslucháren a na odborná pracoviště, dokonce jsme viděli kousek operace, při které odborníci společně s přihlížejícími studenty napravovali komplikovanou frakturu tygří tlapky nebo zjistili, že i koníci musí chodit k zubaři a to, jakým způsobem to veterináři provádí.

Závěrem jsme odpovídali paní doktorce na otázky, ve kterých jsme prokázali již nabyté vědomosti. Nakonec jsme použili, již pro nás všechny známý, fonendoskop pro poslech srdečního svalu krásného kokršpaněla.

 

V Břežanech, 24. listopadu 2014 Mgr. Lucie Martinková

 

Beseda v klubu pro nadané děti při ZŠ Břežany.doc (5359104)

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková