NOVINKY: 
7.5.2019 

Dobrý den,

rádi bychom pozvali studenty ve věku od 11 do 20 let na jarní mensovní seminář. Program semináře je zaměřen na rozšíření obzorů v oblasti přírodních věd a technických oborů. Pro účastníky jsou připraveny přednášky odborníků, několik týmových soutěží, exkurze a v neposlední řadě se seznámí s podobně orientovanými studenty z celé republiky.

On-line přihlášku a další informace naleznete na https://seminar.deti.mensa.cz

Termín: pátek 31. 5. –  úterý 4. 6. 2019
Místo: Horský hotel Petr Bezruč, Malenovice 327, Frýdlant nad Ostravicí (Moravskoslezský kraj)
Cena: 1 920 Kč
Akce je realizována s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Na seminář se mohou přihlašovat všichni nadaní studenti, kteří o něj projeví zájem (tzn. nemusí být členy Mensy).

Případné dotazy směřujte prosím na e-mail seminar@mensa.cz.
Přihlašujte se co nejdříve, počet míst je omezen.

Za organizační tým
Hana Kalusová, Tomáš Blumenstein, Eva Staňková, Martin a Eva Sedláčkovi
+420 777 004 678
seminar@mensa.cz

Za vývojový tým webu deti.mensa.cz

Lenka Šnajdrová

 
 
deti.mensa.cz - prostor určený nadaným dětem, jejich rodičům a učitelům. Jeho zřizovatelem a provozovatelem je MENSA ČR.
 

Vážení učitelé, vážení rodiče,

v pátek 5. října se v České republice opět koná Noc vědců (seznam zapojených měst abecedně): Brno, Děčín, Hradec Králové, Klatovy, Liberec, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Slaný, Ústí nad Labem, Zlín + přes 20 hvězdáren napříč celou ČR. Nenechte si tuto obrovskou událost ujít! Detaily o pořádaných akcích v jednotlivých městech se dozvíte na http://noc-vedcu.cz/cs/pro-navstevniky

Dále si dovolujeme upozornit Vás na dvě podzimní akce Dětské Mensy, které se budou konat v Hájence Chaloupky, nedaleko Mikulovic u Znojma:

  • Podzimní Mensa camp (26.–30. října 2018) – na programu budou hry, soutěže, šifrování, kvízy povídání si, prostě čas strávený společně s podobně naladěnými vrstevníky. Program si budou děti částečně i tvořit samy. Doporučené věkové rozmezí je 12–16 let. Bližší informace a odkaz na přihlášku: https://deti.mensa.cz/index.php?pg=udalosti&aid=1422
  • Setkání Junior Mensy (16.–18. listopadu 2018) – setkání starších členů Dětské Mensy a mladších členů dospělé Mensy ČR. Doporučené věkové rozmezí je 15–25 let. Bližší informace a odkaz na přihlášku: https://deti.mensa.cz/index.php?pg=udalosti&aid=1418

Učitele a vedoucí klubů opět prosíme, aby tyto informace předali dětem, které by o ně mohly mít zájem. Děkujeme.

Za vývojový tým webu deti.mensa.cz

Lenka Šnajdrová

 
 

Vážení učitelé, vážení rodiče,

dovolujeme si upozornit Vás na aktivity jednak sdružení Intellectus, které i v letošním školním roce pořádá kroužky pro žáky ZŠ, jednak Centra pro talentovanou mládež, které otevírá online kurzy pro studenty od 12 let až po maturitu.

Z letošní nabídky kroužků Intellectus vybíráme (řazeno abecedně podle názvu):

Deskovky, logické hry a hlavolamy
Digitální grafika a umělecká kresba
Fotografická dílna
Grafika, 3D modelování a střih videa
Malý architekt
Malý badatel
Malý informatik
Malý programátor 1
Malý programátor 2
Malý přírodovědec
Robotika, elektronika a programování
Ruční práce
Kroužky se konají jak ve dvou Talentpointech Intellectus (Talentpoint Nedvědovo náměstí a Talentpoint Budějovická), tak v některých základních školách v Praze, Brně a některých dalších městech. Více se dozvíte na stránce Kroužky Intellectus pro žáky ZŠ ve školním roce 2018/2019.

V katalogu kurzů Centra pro talentovanou mládež najdete online kurzy v oblastech přírodních věd, angličtiny, matematiky, informatiky či humanitních oborů. Více se dozvíte na stránce CTM online kurzy pro studenty od 12 let až po maturitu.

Za vývojový tým webu deti.mensa.cz

Lenka Šnajdrová

šéfredaktorka webu
 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořila Lenka Čermáková